Otisk, občanské sdružení

Vítejte na stránkách občanského sdružení OTISK


Rozhledna Bolfánek

informace
pro návštěvníky

Muzejní expozice sv.Wolfganga

Muzejní expozice sv.Wolfganga

Muzejní expozice sv.Wolfganga seznamuje návštěvníky rozhledny Bolfánek s širšími souvislostmi týkající se tohoto zajímavého místa na vrcholu kopce Žďáru nad Chudenicemi :   s historickou postavou řezenského biskupa Wolfganga i stavebně historickému vývoji významného poutního a dnes i turistického místa .

Výstava v rozhledně Bolfánek poskytuje zásadní informace o době raného křesťanství v Čechách ( 10.stol. ) , o vzniku Pražského biskupství a velkém podílu tehdejšího řezenského biskupa Wolfganga na této zásadní historické události v českých dějinách i o legendách a pověstech souvisejících s tímto světcem.
 Podstatná část expozice je pak věnována samotné historii jednoho z největších poutních míst v období baroka na Klatovsku a stavebnímu vývoji staveb přímo na vrcholu kopce Žďár nad Chudenicemi , tj. zlidověle na Bolfánku.

Relizaci projektu „ Muzejní expozice sv.Wolfganga v rozhledně Bolfánek“ podpořil ROP NUTS II Jihozápad a současně s vybudováním výstavy došlo také k související stavební obnově objektu: opravě dřevěného schodiště (výměna všech stávajících zchátralých stupňů za nové), rozšíření stávajícího zabezpečovacího a kamerového systému, doplnění a rozšíření stávající elektroinstalace.

Projekt „Muzejní expozice sv.Wolfganga v rozhledně Bolfánek“ je spolufinancován Evropskou unií. Registrační číslo projektu: CZ.1.14/3.1.00/29.02914

Fotogalerie

Muzejní expozice sv.Wolfganga
Muzejní expozice sv.Wolfganga
Muzejní expozice sv.Wolfganga
Muzejní expozice sv.Wolfganga
Muzejní expozice sv.Wolfganga


© Otisk o.s.        Facebook        E-mail        Kontakt

EU

NEWSLETTER